top of page
Zuzana_Bilska_B_–_kópia_(6)_INVERTED.png

NÁSLEDNÁ STAROSTLIVOSŤ
PO ZÁKROKU

Ihned' po zákroku jemne prikladajte hygienickú papierovú servítku na tetovanú oblasť každých 5min po dobu jednej hodiny. 

Servítkou odsávajte rosenie na povrchu tetovania.  Postup opakujte dovtedy, kým je tetovanie povrchovo úplne suché, tj.  rosenie ustane. 

 

1 Deň

Prvý deň tetovanú oblasť NEUMÝVAJTE ani NENATIERAJTE Aftercare mastičkou ani žiadnym iným pleťovým pripravkom.  Prvú noc  nespite na bruchu, aby ste predišli otlačeniu tetovanej oblasti a opuchom !!!

 

2-7 Deň

Tetovanú oblasť umývajte maximálne 1x denne vodou a neutrálnym alebo anti-bakteriálnym mydlom, jemne osušte. Tetovanie NEROZMÁČAJTE!

Mastičku Aftercare naneste 1x denne v TENKEJ vrstve po umytí.  Opakujte postup až do ukončenia povrchového hojenia. V prípade, že máte mastný typ pleti, tetovanú oblasť iba umývajte a NENATIERAJTE.

Prvý týždeň je zakázané:

• nanášať make-up, ceruzku, púder na obočie

• násilné olupovanie chrastičiek v oblasti tetovania

• peeling, kozmetická masáž, naparovanie

• bazén, sauna, cvičenie pri ktorom sa potíte

• opaľovanie sa na sinku alebo solárium

Prvý mesiac je zakázané:

Chemický peeling, intenzívne opaľovanie, používanie kozmetických prípravkov s obsahom AHA kyselín.

 

Upozornenie: Laserové ošetrenie pleti alebo IPL v blízkosti tetovnej oblasti, spôsobuje vyblednutie a zmenu farby tetovania !!!

 

Tetovanú oblasť si vždy chráňte pri pobyte na slnku krémom s SPF 50+, predĺžite tak životnosť tetovania a predídete vzniku neželaných odtieňov tetovaného pigmentu. 

 

PRIEBEH HOJENIA:

1-7 deň - povrchové hojenie

Čerstvé tetovanie je intenzívne a je to

V PORIADKU !!! 

Na koži sa tvoria jemné šupinky - chrastičky, ktoré nechajte samovoľne odpadnúť.  Ich násilným odstránením môže dôjsť k vypadnutiu pigmentu alebo zjazveniu kože. 

 

Po ošúpaní povrchu pokožky je tetovanie veľmi slabé, môže sa Vám zdať, že úplne zmizlo.  Pigmentácia tetovania do úplného vyhojenia ešte DOTMAVNE. 

 

7-28 deň - celková bunková regenerácia kože

Finálny výsledok po ukončení regenerácie pokožky je svetlejší od prvého dňa tetovania o 15-20%.  Môžu sa objaviť drobné miesta, kde farba vypadla - tie korigujeme na korektúre do 7 mesiacov. 

 

Životnosť tetovania je približne 18 mesiacov 

bottom of page