Zuzana Bilska B (2)invert.png

Často Kladené Otázky

Pre koho je permanentný make-up vhodný?

Permanentný make-up je jedným z estetických riešení, ktoré poskytuje krásne upravenú tvár počas celého dňa i noci. Je zároveň odolný voči vode a potu. Je vhodný pre ženy, ktorým každodenná aplikácia klasického make-upu z rôznych dôvodov nevyhovuje. Permanentný make-up je najvhodnejší pre normálny prípadne zmiešaný alebo suchý typ pleti. Pri mastnom type pleti treba rátať z možnou intoleranciou pleti voči pigmentácii alebo s jeho kratšou životnosťou.

Aká dlhá je životnosť permanentného make-upu?

Permanentný make-up vydrží približne 1 - 1,5 roka. Pigmenty sa časom postupne z kože vyplavujú. Záleží na individuálnom type pokožky a schopnosti jej látkovej výmeny a následnej starostlivosti. Po tomto časovom intervale je možné podstúpiť opätovné dotetovanie alebo nechať pigmenty úplne vymiznúť z pokožky.

Je možné aplikovať permanetný make-up počas tehotenstva alebo dojčenia?

Tehotenstvo rovnako ako dojčenie sú kontraindikácie permanentného make-upu. Odporúčame podstúpiť zákrok najskôr mesiac po úplnom odstavení dieťatka od dojčenia.

Je možné podstúpiť zákrok aj počas letných mesiacov?

Vhodnosť absolvovať permanentný make-up počas letných mesiacov je individuálna. Závisí od vášho životného štýlu. Pokiaľ počas letných mesiacov obľubujete návštevy kúpalisiek, pobytu pri mori alebo opalovaniu na slniečku, odporúčame zákrok podstúpiť počas jarných, jesenných alebo zimných mesiacov.

Je zákrok bolestivý?

Zákrok sa vykonáva v lokálnom znecitlivení anestetikom, ktoré sa priebežne počas zákroku aplikuje na povrch pokožky, takže je takmer bezbolestný.

Ako prebieha hojenie po zákroku?

Normálny čas hojenia po aplikovaní permanentného make-upu je cca 28 dní. Na upravovaných partiách sa po aplikácii do 7-10 dní vytvoria malé chrastičky/ šupinky, ktoré musia samovoľne odpadnúť. Nasledujúcich 18 dní prebiehajú hojivé procesy pod povrchom pokožky. Finálny výsledok aplikácie permanentného make-upu je teda badateľný cca po 4 týždňoch od jeho aplikácie.

Koľko sedení je potrebných na dosiahnutie optimálneho výsledku?

Odporúčame absolvovať samotný zákrok a individuálne dotetovanie podľa potreby na skorigovanie prípadných detailov po vyhojení pokožky. Cena dotetovania závisí od časovéh odstupu od absolvovaného tetovania danej oblasti.

Je možné podstúpiť zákrok aj počas menštruácie?

Menštruácia nie je vážnejšou prekážkou v aplikácii permanentného make-upu. Individuálne možné iba badať zvýšenú citlivosť na bolestivosť počas zákroku.

Vzniká po aplikácii permanentného make-upu začervenanie alebo opuch kože?

Začervenanie alebo opuch pokožky bezprostredne po zákroku je individuálny. Závisí od reaktivity vašej kože. Ak však vznikne, odzneje do pár hodín. Preto po aplikácii permanentného make-upu nevzniká potreba rekonvalescencie.

Je možné podstúpiť zákrok ak som alergik?

Ak ste alergik odporúčame v našom štúdiu pred zákrokom absolvovať alergologický test, kedy v oblasti vlasov za uchom tetujeme 1-3 chĺpky. Následne sledujeme reaktivitu pokožky počas najbližších 72 hodín. Zákrok môžete podstúpiť jedine ak nebola preukázaná alergická reakcia na aplikovaný alegologický test.